In een welvarende wijk in Kopenhagen verdwijnt de jonge Filipijnse au pair Ruby. Bewoonster Cecilie vermoedt iets ernstigs en besluit samen met haar au pair, Angel, de verdwijning te onderzoeken. Ze bieden hun hulp aan aan detective Aicha, die dit goed kan gebruiken, aangezien een vermiste immigrant weinig aandacht van de politie krijgt. Al snel blijkt dat Ruby's verdwijning verband houdt met Cecilies eigen familie, waardoor de zaak voor Cecilie een persoonlijke dimensie krijgt.
Reservatet (Secrets We Keep) is een Deens zesdelige Netflixserie, geregisseerd door de in Denemarken bekende regisseur Per Fly. De serie draait om twee welvarende gezinnen in een dure buurt van Kopenhagen. De ouders van de gezinnen hebben een au pair in dienst voor de opvoeding voor hun kinderen zodat zij zich zelf op hun drukke carrière kunnen richten. Als een au pair van één van de gezinnen plotseling verdwijnt, geeft dit veel onrust en ontstaat er onderling wantrouwen over wie welk aandeel hierin heeft. Naarmate de serie vordert, krijg je steeds meer aanwijzingen over wat er nu precies gebeurd kan zijn, en dat iedereen wel een geheim en dubbele agenda heeft. Niemand is wij hij/zij is en dat zorgt voor nog meer verdachtmakingen en spanningen.
De serie wordt erg goed geacteerd door de Deense cast en is erg mooi in beeld gebracht. De styling van de huizen en de omgevingen en het productieontwerp ziet er allemaal erg gelikt uit. Dat is soms een beetje teveel, waardoor sommige scènes wat krampachtig en te gemaakt overkomen, en daardoor wat aan overtuigingskracht inleveren. Toch blijft de serie overeind staan, omdat het script maar mondjesmaat aanwijzingen aan de kijker levert en de ware clou pas echt op het einde deelt. En dan is er alsnog een twist aan het einde, die ook nog eens een duaal karakter heeft om voor de kijker in te vullen. Het maakt Reservatet een erg geslaagde Deense Crime Noir en kan zich prima meten met de echt bekende Nordic thrillers.
Conclusie
Reservatet is een erg spannende en geslaagde Deens misdaadthriller geworden, met een goed uitgewerkt verhaal, goede vertolkingen en met een goede enscenering en productieontwerp. Zeker een aanrader.
Beoordeling 4 / 5