Het in Groot-Brittannië gevestigde Ultrafide Audio heeft een nieuwe stereo eindversterker gelanceerd genaamd SP500. De Ultrafide Audio SP500 is ontwikkeld als een compactere en visueel minimalistische aanvulling op het bestaande model eindversterker U500DC. In de kern is de behuizing van de SP500 wat eenvoudiger uitgevoerd. Hoewel de behuizing dus een eenvoudigere, rechtlijnige vorm heeft, behoudt de SP500 hetzelfde uitgangsvermogen en dezelfde ontwerpfilosofie voor sonische engineering. Dit maakt de SP500 geschikt voor systemen waar visuele integratie en beperkte ruimtevereisten prioriteit hebben.
Ultrafide Audio: Ultra Sigma-Technologie
.jpg)
Ultrafide Audio bouwt voort op drie decennia professionele audioproductie via de moederbedrijven MC2 Audio en XTA Electronics. De SP500 is ontwikkeld met input van de ervaren professionele audio-ontwerper Alex Cooper, met de nadruk op audiokwaliteit en stereobeeld. Het bedrijf merkt op dat de interne elektronica van de SP500 nauw aansluit bij die van de U500DC, met slechts kleine wijzigingen met betrekking tot de in- en uitgangsconfiguratie.
De Ultrafide Audio SP500 maakt gebruik van de Ultra Sigma-uitgangstopologie van het bedrijf, oorspronkelijk geïntroduceerd in de U500DC. Deze interne versterkerarchitectuur is ontworpen om zuivere signaalprestaties en helderheid te leveren, voortbouwend op de achtergrond van MC2 Audio en XTA Electronics in livegeluid en studiotechniek.
.jpg)
De Ultrafide Audio SP500 ontvangt muzieksignaal via een cinch of XLR-aansluiting. Er is ook een set XLR-aansluitingen beschikbaar voor doorlus doeleinden. Voor luidsprekers zijn SpeakON-aansluitingen beschikbaar (die vooral gangbaar zijn in de professionele wereld) maar ook gewone aansluitingen die bananenstekker, vorkjes en blank draad accepteren.
De versterker is voorzien van DC-koppeling van ingang naar uitgang voor directe signaalverwerking. Dankzij de constructie kan het apparaat indien nodig ook in een rack worden gemonteerd, waardoor het naast gebruik in een tweekanaals hifisysteem ook inzetbaar is in studio’s waar rackmontage gebruikelijk is, op maat gemaakte installaties en meerkanaals opstellingen.
Ultrafide geeft een vermogen per kanaal op van 250 Watt aan acht Ohm en 500 Watt aan vier Ohm. Het dynamisch bereik is 115 dB en het frequentiebereik loopt van 5 Hz tot 20 kHz (+/- 0,3 dB). De uitgangsimpedantie is 0,025 Ohm. De afmetingen zijn 382 x 325 x 97 millimeter en de SP500 weegt iets meer dan 13 kilogram.
Prijs en leveringsinformatie m.b.t. de Ultrafide Audio SP500 moeten nog bekend worden gemaakt.
.jpg)


