Bowers & Wilkins Px7 S3: draadloze over-ear hoofdtelefoon met verbeterde ANC

Het Engelse Bowers & Wilkins heeft de over-ear hoofdtelefoon Px7 S3 uitgebracht, de opvolger van de Px7 S2e. De ingenieurs hebben gesleuteld aan de Active Noise Cancelling (ANC) en ook de algehele geluidskwaliteit is volgens de fabrikant verbeterd. De hoofdtelefoon is verkrijgbaar n drie verschillende kleuren. De adviesprijs is net geen 430 euro.

Bowers & Wilkins Px7 S3

Bowers & Wilkins (B&W) heeft de drivers vergeleken met voorganger Px7 S2e sterk herzien en verbeterd (lees ook onze recensie over de B&W Px7 S2e). Het conusmateriaal is hetzelfde gebleven, maar het chassis en de spreekspoel, ophanging en magneet van de biocellulosedrivers met een diameter van 40 millimeter zijn opnieuw ontworpen. Dat moet volgens de ontwerpers helpen om kleuring en vervorming tegen te gaan en de resolutie en dynamiek te vergroten. De Px7 S3 wordt ook de eerste over-ear hoofdtelefoon van B&W die wordt voorzien van een discrete hoofdtelefoonversterker.

Wij hadden de B&W Px7 S3 al op de redactie. Lees ook onze recensie over de B&W Px7 S3.

De Px7 S2e ondersteunde met SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive en aptX HD al veel audiocodecs. Bij de nieuwe S3 wordt die ondersteuning uitgebreid met aptX Lossless en LC3. Ook heeft de Px7 S3 Auracast-broadcastfunctionaliteit om het geluid uit de hoofdtelefoon draadloos te kunnen delen met andere afspeelapparaten. Daarnaast kan de hoofdtelefoon worden aangesloten op analoge 3,5millimeter jackplug-aansluiting en digitale hi-resaudiobronnen via USB-C. De benodigde kabels worden meegeleverd, net als een compacter vormgegeven opberg- en transportdoos. Later dit jaar wordt ook ondersteuning voor spatial audio toegevoegd via een over-the-air update, zo belooft B&W. Hierbij gaat het volgens Bowers & Wilkins niet om virtueel surroundgeluid, maar om een eigen geluidsalgoritme dat muziek weergeeft alsof je thuis naar een paar luidsprekers luistert.

Betere Active Noise Cancelling (ANC) zonder bijgeluiden

De ANC (ruisonderdrukking) en gespreksprestaties hebben ook een herziening c.q. verbetering ondergaan.. In plaats van de zes microfoons in de Px7 S2e heeft de Px7 S3 in totaal acht microfoons aan boord. Twee ervan meten de weergave van de drivers, vier meten het omgevingsgeluid en de laatste twee microfoons vangen spraak op. Bowers & Wilkins benadrukt overigens dat het er niet naar streeft om de beste ANC te bieden, maar dat het ontwerpdoel was om zoveel mogelijk ruis tegen te houden zonder vervelende bijgeluiden die ten koste kunnen gaan van de muziekervaring.

Het ontwerp van de Px7 S3 is wat smaller dan dat van de S2e, zodat de hoofdtelefoon minder breed oogt tijdens het dragen. De over-ears hebben een nieuwe hoofdband met aangepast armmechanisme voor een betere aansluiting op het hoofd. De oorkussens zijn bekleed met traagschuim. De hoofdtelefoon heeft net als zijn voorganger fysieke bedieningsknoppen voor volume, afspelen en pauzeren, plus een instelbare ‘Quick Action’-knop. Deze knoppen zijn aangepast zodat ze volgens de fabrikant makkelijker op de tast zijn te vinden. De equalizer in de Music-bedieningsapp heeft bij de nieuwe hoofdtelefoon vijf regelbare banden, in plaats van alleen een bass en treble zoals bij het vorige model. Ook kunnen gebruikers nu zelf meerdere presets maken en opslaan.

De accuduur is wel gelijk gebleven aan die van de Px7 S2e. De Px7 S3 heeft volgens Bowers & Wilkins een luistertijd van circa dertig uur met ANC ingeschakeld, terwijl een kwartiertje bijladen volstaat voor zeven uur extra gebruikstijd met ingeschakelde ANC.

Bowers & Wilkins Px7 S3: prijs en leveringsinformatie

De Bowers & Wilkins Px7 S3 is verkrijgbaar in de uitvoeringen Anthracite Black, Indigo Blue en Canvas White en gaat over de toonbank voor een adviesprijs van net geen 430 euro.

MERK

EDITORS' CHOICE